Encyklopedia

Historia

Chronologia odkryć głównych złóż diamentów

Chronologia odkryć głównych złóż diamentów

Diamenty od dawna interesowały człowieka. Spoglądając wstecz na historię kolejnych odkryć złóż diamentów na poszczególnych kontynentach można usystematyzować chronologicznie pierwsze złoża diamentów.

Diamenty - skarby ziemi i moja pasja

Diamenty - skarby ziemi i moja pasja

W ostatnich latach na parkietach znanych domów aukcyjnych pojawiły się ciekawe okazy diamentów osiągające znaczne ceny. Wśród nich były diamenty historyczne jak i okazy ostatnio znalezione w kopalniach np. Afryki.

Diamenty aukcyjne

Diamenty aukcyjne

Diamenty, należące do najcenniejszych minerałów są ozdobą, pasją, świetną lokatą kapitału ale także … obiektami fałszerstw. Jeśli więc mamy okazję by kupić diament, a nie mamy pewności czy jest to kamień naturalny, czy sztuczny, lepiej zlećmy jego sprawdzenie w specjalistycznym laboratorium gemmologicznym.

Botswana i jej najnowsze odkrycie

Botswana i jej najnowsze odkrycie

Działająca na terenie Botswany firma wydobywająca diamenty Lucara Diamond, podała do wiadomości 18 listopada 2015r o znalezieniu drugiego co do wielkości diamentu o jakości jubilerskiej jaki od stu lat był odkryty.

Rosyjska korporacja ALROSA Co. Ltd i jej diamenty.

Rosyjska korporacja ALROSA Co. Ltd i jej diamenty.

W czasie ostatnich 25 lat XX wieku zainteresowanie złożami mineralnymi i ich penetracja wzbudziła dyskusje czołowych naukowców nad problemem związanym z zasobami ogólnoświatowymi oraz ich ewentualnym wyczerpaniem.

Sławne południowoafrykańskie diamenty.

Sławne diamenty południowoafrykańskie.

Afryka Południowa jest jednym z największych skarbców diamentów. Trzy z największych kamieni jakie kiedykolwiek znaleziono pochodzą z tego regionu a są to Cullinan, Centenary oraz Premier Rose. Kimberlity w których zostały one odkryte datowane są na 1700 mln lat.

footer-image

© 2024 DiamondsLab. All Rights Reserved.