Aktualności

22 maj 2019

Petra Diamonds sprzedała diament „Legacy of the Cullinan Diamond Mine”

W Południowej Afryce działa kilka dużych korporacji wydobywających diamenty. M. in. jedną z liczących się jest grupa Petra Diamonds Limited..

W jej programie działań są kopalnie takie jak Finsch, Cullinan i Koffiefontein. Są to kopalnie podziemne. Oprócz tych kopalni firma Petra prowadzi wydobycie diamentów w Tanzanii w kopalni odkrywkowej Williamson. W dalszym etapie swojej działalności poszerza zakres swoich działań o tereny diamentonośne w Botswanie. Petra Diamonds jako firma charakteryzuje się wysokimi standardami etycznymi i operacyjnymi, a ich działania są związane tylko z takimi krajami, które są członkami Kimberley Process. Wspiera rozwój gospodarczy w krajach, w których prowadzi wydobycie z korzyścią dla swoich pracowników i społeczności miejscowej.

W marcu tego roku Petra Diamonds Limited podała do wiadomości iż odkryto w jej kopalni Cullinan Diamond Mine diament o masie 425,10 ct. Diament, którego barwę określono jako D, był  typu IIa. Został on poddany oczyszczeniu z pozostałości skały rodzimej, a masa końcowa to 424,89ct. Nazwano też tradycyjnie ten przepiękny okaz „Legacy of the Cullinan Diamond Mine”. Zadecydowano też o sprzedaży diamentu w Belgii. Wspaniały kamień znalazł nabywcę za kwotę ok. 15 mln. dolarów. Firma która weszła w posiadanie diamentu to firma belgijska Stargems Group. Prezes Stargems Shailesh Javeri powiedział m. in. iż „ kopalnia Cullinan jest miejscem, z którego pochodzą historyczne diamenty jakich świat do tej pory nie widział i Stargems będzie niezwykle zaszczycona mając możliwość przeszlifowania „Legacy of the Cullinan Diamond Mine”. 

Barbara Dembowska

Diamondslab

footer-image

© 2024 DiamondsLab. All Rights Reserved.