Aktualności

11 kwiecień 2024

Najnowsze regulacje UE w handlu diamentami

W związku z zaostrzeniem konfliktu w Ukrainie, wprowadzono dalsze ograniczenia w przewozie i handlu towarami, które generują znaczne dochody dla Rosji, umożliwiając tym samym Rosji kontynuowanie wojny. Decyzją (WPZiB) 2023/2874 wprowadzono zakaz bezpośredniego lub pośredniego przywozu, zakupu lub przekazywania diamentów z Rosji. Zakaz ten ma zastosowanie do diamentów pochodzących z Rosji, diamentów wywożonych z Rosji, diamentów przewożonych tranzytem przez Rosję, a także rosyjskich diamentów, które są szlifowane w państwach trzecich innych niż Rosja.

Targi Hong Kong 2024
10 marzec 2024

DiamondsLab na targach w Hong Kongu

Na przełomie lutego i marca odbyły się największe na świecie targi kamieniarskie Hong Kong International Diamond, Gem & Pearls Show oraz po raz 40-ty biżuteryjne Hong Kong International Jewellery Show.

19 czerwiec 2023

Gabriel „Gabi” Tolkowsky In Memoriam

29 maja 2023 roku w wieku 84 lat zmarł w Tel Avivie legendarny szlifierz Gabriel „Gabi” Tolkowsky.

6 grudzień 2022

Biżuteria kostiumowa - w poszukiwaniu piękna

Zarówno w pracy gemmologów jak i mojej pracy spotykamy się często z ciekawą wzorniczo biżuterią wysadzaną imitacjami diamentów ,imitacjami kamieni kolorowymi i imitacjami pereł. Wszystkich zastanawia fakt, kiedy rozpoczęła się era „ fałszywych diamentów czy kamieni szlachetnych”.

9 wrzesień 2020

Tanzanit - pierwsze i najnowsze odkrycia

Tanzanit jest pożądanym kamieniem ze względu na jego piękną niebieską barwę, najbardziej poszukiwaną. Patrząc na kamień można dostrzec w nim jeszcze inne kolory, gdyż minerał ten charakteryzuje się trichroizmem czyli rożnymi kolorami w różnych położeniach kamienia, a mianowicie kolorem niebieskim, różowym, czy fioletowym.

22 maj 2019

Petra Diamonds sprzedała diament „Legacy of the Cullinan Diamond Mine”

W Południowej Afryce działa kilka dużych korporacji wydobywających diamenty. M. in. jedną z liczących się jest grupa Petra Diamonds Limited..

footer-image

© 2024 DiamondsLab. All Rights Reserved.